Pearson Language Assessments

Ocena oraz rozpoznawalność umiejętności językowych

Grupa Pearson

Grupa Pearson cieszy się sławą światowego lidera wśród firm edukacyjnych. W ramach Grupy funkcjonuje ponad 100 marek edukacyjnych oraz wydawniczych, takich jak: Longman, The Financial Times, Penguin, Prentice Hall, Allyn & Bacon, Addison-Wesley oraz Edexcel.

Produkty firmy Pearson docierają do ponad 100 milionów osób na całym świecie, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, a skończywszy na studentach wyższych uczelni. Przeznaczone są dla osób na każdym etapie nauki, od nauczania początkowego po profesjonalne kształcenie zawodowe. Podobnym wynikiem nie może się poszczycić, jak dotychczas, żadna niepubliczna firma edukacyjna.

Pearson Language Assessments (PLA)
Pearson Language Assessments to połączenie fachowości, technologii oraz bazy pomocy dydaktycznych przygotowanych przez firmę Pearson Education w dziedzinie testowania umiejętności językowych. Celem PLA jest opracowywanie, promowanie oraz przeprowadzanie egzaminów certyfikatowychLondon Tests of English (LTE)orazLondon Tests of English for Children (LTEfC).

Budujemy językową pewność siebie i motywujemy do dalszej nauki

Egzaminy London Tests of English mają za zadanie zweryfikowanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim przez użytkowników innych języków. Struktura egzaminów opiera się na realistycznych scenariuszach, a ich specyficzny charakter pozwala osobom egzaminowanym na swobodną wypowiedz, zaprezentowanie swoich umiejętności oraz wykazanie się biegłością w posługiwaniu się językiem angielskim.

Zapewniamy autentyczność i realizm

Kładziemy większy nacisk na autentyczne sytuacje, z którymi mogą się spotkać kandydaci, niż na znajomość konkretnego słownictwa czy struktur gramatycznych. Dlatego w naszych testach nie pojawiają się ćwiczenia gramatyczne, a kandydaci muszą zmierzyć się z realistycznymi sytuacjami językowymi. Zależy nam na tym, aby osoba ucząca się rozumiała język obcy oraz skutecznie się nim posługiwała.

Elastyczność oraz nacisk na skuteczną komunikację

Zadania stawiane osobom egzaminowanym na każdym poziomie zaawansowania przypominają zadania zawarte w nowoczesnych podręcznikach do nauki języka. Tym samym, aby przygotować się do egzaminu uczeń może korzystać z różnorodnych podręczników oraz pomocy naukowych.

Kompleksowość i integralność

Na każdym z poziomów zaawansowania pojawiają się ćwiczenia sprawdzające wszystkie cztery umiejętności językowe. Przy pomocy jednego arkusza egzaminacyjnego sprawdzamy umiejętność rozumienia tekstu czytanego i słuchanego oraz weryfikujemy umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej. Część ustna egzaminu, sprawdzająca umiejętność poprawnego komunikowania się w języku obcym, odbywa się przed częścią pisemną. Szczególny charakter egzaminu nakierowanego na komunikację, sprawia, że trwa on znacznie krócej, co nie obniża jednak w żaden sposób jego jakości.

Jak oceniamy i przyznajemy certyfikaty?

Testy przygotowuje oraz ocenia zespół profesjonalistów. Kandydaci, którzy z powodzeniem przystąpili do egzaminu otrzymują stosowny certyfikat wydawany przez Edexcel, wchodzący w skład grupy Pearson.

Efektywny proces wspomagania oraz łatwość administrowania.

Dzięki rewolucyjnemu internetowemu systemowi oceniania e-PEN oraz usłudze Edexcel Online oferującej wszelką pomoc administratorom programu, jesteśmy w stanie w niezwykle szybki oraz efektywny sposób dostarczyć niezbędnych informacji o wynikach egzaminów.

Odniesienie do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Egzaminy London Tests of English zostały opracowane na podstawie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). System ten został sformułowany przez Komitet Ministrów Rady Europy. Poszczególne poziomy, odpowiadające stopniowi zaawansowania znajomości języka, pozwalają osobom uczącym się języków obcych, nauczycielom, jednostkom uniwersyteckim oraz potencjalnym pracodawcom ocenić faktyczny poziom znajomości języka obcego kandydatów.

Międzynarodowa renoma

Certyfikaty London Tests of English uzyskane na poziomach od 3 do 5 stanowią podstawę do zwolnienia z egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie. Są także wymagane przez wiele międzynarodowych firm rekrutujących obcojęzycznych pracowników.

Dla uzyskania dodatkowych informacji dotyczących wymogów rekrutacyjnych stawianych przez szkoły wyższe, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:

Więcej informacji:

www.pearsonlanguageassessments.com/poland

Egzaminy - treści losowe

Główna Egzaminy Pearson Ocena oraz rozpoznawalność umiejętności językowych - Pearson Language Assessments